Gra Mafia

Detektywistyczna gra zespołowa.
Fabuła gry:
Miasto podzielone jest na:
Role zostały rozdzielone incognito. Cel mafii i cywilów jest ten sam: pokonać wroga.

Główny cel Gry Mafia

cel edukacyjny, z uwagi na to, że gra jest częścią szkolenia z promocji marki osobistej.

Gra mafia – jest to Intelektualna rozrywka dla osób ambitnych i silnych, którzy mają własny plan na życie, w którym sukces w dużej mierze zależy od umiejętności porozumiewania się, negocjowania, obrony własnych interesów.

Efekty uczenia się:

Po zakończeniu usługi uczestnik:

Rozwija umiejętności komunikacyjne, umiejętności prezentowania się, negocjuje, przekonuje, uważnie słucha, obserwuje komunikacje niewerbalną, ćwiczy rozpoznanie prawdy od kłamstwa poprzez obserwacje zachowania rozmówcy, rozwija intuicje.

Wiedza:

  • Samodzielnie buduje swój wizerunek dla wybranej grupy docelowej
  • Określa sposób zachowania się, wybiera odpowiedni sposób komunikacji
  • Samodzielnie buduje swoja wiarygodność dla grupy docelowej
  • Panuje nad emocjami, nad formą wypowiedzi, nad własna komunikacją niewerbalna
  • Broni własnych interesów oraz interesów swego zespołu

Umiejętności:

Role w trakcie gry zostają rozdane incognito. Nie można wybrać role, nie można wybrać zespołu, który się podoba. Natomiast główny cel gry – zwycięstwo drużyny.

Odpowiednio jak w życiu prywatnym lub zawodowym, nie zawsze jest możliwość pracy w odpowiednim zespole, nie zawsze jest możliwość wyboru miejsca, ludzi i czasu.  Niewygodne okoliczności nie zwalniają z wykonania postawionych zadań.

Uczestnik zdobywa umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji narzuconej odgórnie.   Uczestnik panuje nad emocjami, analizuje zachowanie własne oraz przeciwników i sprzymierzeńców. Uczestnik szkolenia po porażce, która go spotkała, spokojnie rozpoczyna nową grę od początku, układa nowy plan na przyszłość by wygrać, jak nie w tej rundzie, to w kolejnej. Uczestnik dąży do zwycięstwa swego oraz drużyny.

Kompetencję społeczne:

Gra Mafia jest grą zespołową. Uczestnik wygrywa poprzez współprace, wsparcie drużyny, bez względu na emocje, które odczuwa do zespołu. Podejmuje prawidłowe decyzje, które są ważne dla całego zespołu, wspiera i broni własna drużynę.  

Zalety gry:

Gra Mafia jest praktyczna częścią szkolenia z promocji marki osobistej. Uczestnik również jak w życiu, ma przed sobą grupę docelową, którą ma przekonać do własnej racji. Uczestnik jak w życiu, ma ograniczony czas i możliwości, dlatego musi ułożyć cała wiedze i umiejętności przekonywania w jedna minutę, która może zmienić kierunek gry i być decydującą.

Jedna minuta może zmienić całe życie na dobre lub na złe, jedno słowo może doprowadzić do zwycięstwa lub porażki.  Gra uczy znaleźć odpowiednie słowo w odpowiednim momencie, w razie porażki przyjąć spokojnie konsekwencje i rozpocząć nową grę, w razie zwycięstwa, się przygotować do kolejnej rundy, w której można przegrać.

Sukces i porażka nie muszą być na zawsze – ale mogą.